Ve čtvrtek 25. dubna odpoledne se Základní škola Aloise Jiráska 139 stala dějištěm druhého vydání Digiakce, akce zaměřené na digitální technologie a vzdělávání. Tato akce byla realizována díky podpoře Národního pedagogického institutu v rámci iniciativy DIGIakce. Tentokrát se škola pochlubila odborníkem z Národního pedagogického institutu a místním specialistou na technologie.
RNDr. Petr Coufal, Ph.D. z Katedry aplikované kybernetiky na Univerzitě Hradec Králové, představil třiceti účastníkům, z řad učitelů, své poznatky o umělé inteligenci a jejím potenciálu ve vzdělávání i běžném životě. Ing. Tomáš Zedníček, Ph.D., se zabýval tématem budoucnosti umělé inteligence a připomněl soutěž Microtela, která některé přítomné čeká již v květnu.
V závěru akce měli prostor tři učitelé z domovské školy – Petra Jančarová, Daniel Skalický a Dan Kopecký – kteří prezentovali nástroje umělé inteligence, jež využívají ve své výuce či pedagogické praxi.
Jedna z účastnic semináře sdílela své dojmy: „Do teď jsem znala pouze Chat GPT a trochu flirtovala s výrobou obrázků na BINGu. Po vaší přednášce jsem ale zjistila, že existuje mnoho dalších nástrojů, které umělou inteligenci využívají. Hned jak přijdu domů, pustím se do jejich objevování.“
Organizátoři zdůraznili, že cílem akce bylo nejen udržet krok s dobou, ale také se neustále učit nové věci. Digiakce tak představuje platformu pro sdílení znalostí a inovací v oblasti digitálního vzdělávání.
Martina Teichmannová
foto: Daniel Skalický